در حال بارگذاری ...

جلسه محرمانه اماراتی ها با بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق، خبر از طراحی جدید برای تشدید بحران عراق با مشارکت عربستان ، امارات و اقلیم کردستان و روزهای سخت پیش روی عراقی ها می دهد.

 برای تحلیل دقیق این طراحی چند نکته حائز اهمیت است:

۱. اقلیم کردستان با سلاح هایی که از امارات گرفته قطعا به تلافی شکست دو سال قبل در سودای تصرف استان نفت خیز کرکوک است.


۲. موفقیت این طرح در گرو به ثمر رسیدن جنگ شیعی- شیعی در عراق است که کاملا مشکوک و هدایت شده توسط سفارت خانه های آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در جریان است.


۳. در این طراحی با سازماندهی نیروهای باقیمانده داعشی ، ورود نیروهای آموزش دیده معارض  از اردن، فشار داخلی از طریق تهییج مردم با حمایت سفارتخانه های غربی داخل عراق، یک بحران بزرگ برای بی ثباتی سیاسی -نظامی در عراق تدارک دیده شده است.


۴. اتفاقات عراق سر دیگر تلاش برای بحران سازی در ایران و لبنان است و هدفی جز مهار محور مقاومت در آن نیست . طراحی صهیونیستی، پول و تجهیزات سعودی و حمایت آمریکایی سه ضلع مثلث شوم علیه محور مقاومتند.
 
مطالب مرتبط

نتایج انتخابات 2021 عراق، سناریوهای تشکیل دولت و
موضوع اعتراضات به نتایج و چالش های پیش روی آن

نتایج انتخابات 2021 عراق، سناریوهای تشکیل دولت و
موضوع اعتراضات به نتایج و چالش های پیش روی آن

انتخابات زود هنگام 2021 عراق در تاریخ 10 اکتبر برگزار شد و تقریبا همان شب نیز برخی خبرها درخصوص نتایج اولیه به گوش رسید که برای مثال در وهله اول حاکی از از دست دادن تعداد قابل توجهی از کرسی های پارلمان برای فتح و نیز حفظ کرسی هایی برای مقتدی صدر و نتایج قابل توجهی برای حزب امتداد ...

|

 ائتلاف سائرون

 ائتلاف سائرون

در نظام‌های انتخاباتی در همه جای دنیا مرسوم است که احزاب و جریانات در آستانه‌ی انتخابات با هم تفاهم کرده و ائتلاف‌هایی را تشکیل دهند. این رسم در عراق نیز حاکم است و هر 4 سال و در جریان انتخابات، ائتلاف‌های جدیدی تشکیل می‌شوند.

|

اقتصاد عراق

اقتصاد عراق

اقتصاد عراق کارشناسان بر این باورند، حدود 90% درآمد خارجی کشور عراق برپایه نفت میباشد. عدم توسعه در زمینه های دیگر منجر به تمرکز ...

|

نظرات کاربران