در حال بارگذاری ...

به قلم دکتر شمس الله مریجی 
این کتاب خواننده را با ریشه های شکل گیری جریان های معاصر در عراق آشنا می کند. نویسنده در صدد واکاوی در تحلیل تاریخ جریان‏هاى فکرى و گروه‏هاى اثرگذار عراق است و مى‏کوشد زمینه‏هاى فکرى و عقیدتى احزاب و گروهایى که هویت سیاسى ـ اجتماعىِ سده گذشته عراق را رقم زده‏اند از نظر بگذراند و تابلویى روشن و انتقادى از شرایط فکرى حاکم بر این سرزمین حساس و مهم را در پیش روى خواننده به نمایش گذارد. 
در بخش اول این کتاب، معرفی احزاب و جریانات معاصر عراق معرفی شده  و در فصل بعد چالش های فکری معاصر و نوع مواجهه حوزه نجف با آن را بررسی می کند. 
از دیگر مباحث جذاب این کتاب می توان به اهداف آشکار و پنهان اشغال عراق توسط آمریکا، موضع کشورها و جریانات مختلف به اشغال و نقش مرجعیت در حل بحران امروز عراق اشاره کرد.
این کتاب توسط انتشارات بوستان کتاب به چاپ رسیده است.
#معرفی_کتاب
مطالب مرتبط

نتایج انتخابات 2021 عراق، سناریوهای تشکیل دولت و
موضوع اعتراضات به نتایج و چالش های پیش روی آن

نتایج انتخابات 2021 عراق، سناریوهای تشکیل دولت و
موضوع اعتراضات به نتایج و چالش های پیش روی آن

انتخابات زود هنگام 2021 عراق در تاریخ 10 اکتبر برگزار شد و تقریبا همان شب نیز برخی خبرها درخصوص نتایج اولیه به گوش رسید که برای مثال در وهله اول حاکی از از دست دادن تعداد قابل توجهی از کرسی های پارلمان برای فتح و نیز حفظ کرسی هایی برای مقتدی صدر و نتایج قابل توجهی برای حزب امتداد ...

|

 ائتلاف سائرون

 ائتلاف سائرون

در نظام‌های انتخاباتی در همه جای دنیا مرسوم است که احزاب و جریانات در آستانه‌ی انتخابات با هم تفاهم کرده و ائتلاف‌هایی را تشکیل دهند. این رسم در عراق نیز حاکم است و هر 4 سال و در جریان انتخابات، ائتلاف‌های جدیدی تشکیل می‌شوند.

|

اقتصاد عراق

اقتصاد عراق

اقتصاد عراق کارشناسان بر این باورند، حدود 90% درآمد خارجی کشور عراق برپایه نفت میباشد. عدم توسعه در زمینه های دیگر منجر به تمرکز ...

|

نظرات کاربران