در حال بارگذاری ...

بسیاری در دام رسانه ای دشمن افتاده اند و در دعوای تعیین الزرفی، تقصیر را به گردن جناح های شیعه می اندازند که نتوانستند به توافق برسند در نتیجه برهم صالح خود راسا دست به کار شد.

 این اما دروغ محض است. 

 نباید جریان رد اسعد العیدانی یا محمد شیاع السودانی توسط صالح را از یاد برد.

 صالح در آن برهه بهانه می آورد که فراکسیون اکثریت مشخص نیست و نمی داند به حرف چه کسی گوش کند؟ سائرون یا البنا. به همین بهانه از دادگاه عالی فدرال رای خواست. رای دادگاه اما به گونه ای بود که هر دو طرف (سائرون و البنا) می توانستند آن را به سود خود تعبیر کنند.

 در ادامه دعوا صالح به محمد الحلبوسی نامه زد و از او خواست صریحا بگوید فراکسیون اکثریت کیست تا نامزد آن، به عنوان نخست وزیر تعیین شود.

 حلبوسی هم طی یک نامه رسمی گفت البنا فراکسیون اکثریت است.

 صالح که گویا از پاسخ حلبوسی جا خورده بود، زیر میز بازی زد و حاضر نشد نامزد مورد حمایت البنا را معرفی کند‌

 داستان قهر برهم صالح و رفتن به سلیمانیه را فراموش نکنید.

 قطعا صالح با کارشکنی قانونی الزرفی را به قدرت رسانده و در این میان از بیت شیعی، صدر و العبادی احتمالا به خاطر گرفتن امتیازات از او حمایت می کنند.
واکاوی عراق 
#تحلیل
مطالب مرتبط

نتایج انتخابات 2021 عراق، سناریوهای تشکیل دولت و
موضوع اعتراضات به نتایج و چالش های پیش روی آن

نتایج انتخابات 2021 عراق، سناریوهای تشکیل دولت و
موضوع اعتراضات به نتایج و چالش های پیش روی آن

انتخابات زود هنگام 2021 عراق در تاریخ 10 اکتبر برگزار شد و تقریبا همان شب نیز برخی خبرها درخصوص نتایج اولیه به گوش رسید که برای مثال در وهله اول حاکی از از دست دادن تعداد قابل توجهی از کرسی های پارلمان برای فتح و نیز حفظ کرسی هایی برای مقتدی صدر و نتایج قابل توجهی برای حزب امتداد ...

|

 ائتلاف سائرون

 ائتلاف سائرون

در نظام‌های انتخاباتی در همه جای دنیا مرسوم است که احزاب و جریانات در آستانه‌ی انتخابات با هم تفاهم کرده و ائتلاف‌هایی را تشکیل دهند. این رسم در عراق نیز حاکم است و هر 4 سال و در جریان انتخابات، ائتلاف‌های جدیدی تشکیل می‌شوند.

|

اقتصاد عراق

اقتصاد عراق

اقتصاد عراق کارشناسان بر این باورند، حدود 90% درآمد خارجی کشور عراق برپایه نفت میباشد. عدم توسعه در زمینه های دیگر منجر به تمرکز ...

|

نظرات کاربران