در حال بارگذاری ...

این شهید بزرگوار از اولین کسانی بود که در برابر اشغال‌گری آمریکا در عراق در سال 2003 ایستاد. وی مهندس وزارت نفت بود، اما ترجیح داد در سال 2014 به الحشد الشعبی بپیوندد. او در همه عملیات علیه داعش شرکت داشت و در آزادسازی الکرمه، آمرلی و الحضر نقش متمایزی ایفا نمود.

شهید وسام العلیاوی

 

شهید وسام العلیاوی معروف به«ابوجعفر» مسئول دفتر گروه مقاومت اسلامی عصائب اهل الحق در استان میسان بود.
 

این شهید بزرگوار از اولین کسانی بود که در برابر اشغال‌گری آمریکا در عراق در سال 2003 ایستاد. وی مهندس وزارت نفت بود، اما ترجیح داد در سال 2014 به الحشد الشعبی بپیوندد.

 

او در همه عملیات علیه داعش شرکت داشت و در آزادسازی الکرمه، آمرلی و الحضر نقش متمایزی ایفا نمود.

 

در درگیری‌های آزادسازی نینوا او مسئول محور غربی و در درگیری‌های آزادسازی بیجی مسئول یکی از محورهای اصلی بود.

 

در جریان تظاهرات ۲۰۱۹ کشور عراق، عده ای در استان میسان با نارنجک به دفتر مقاومت عصائب اهل الحق حمله کرده و او را زخمی کردند.

 

ابوجعفر پس از مجروحیت با آمبولانس از العماره به بصره(180کیلومتری جنوب العماره) انتقال داده شد، اما افراد نفوذی مسلح، خودرو حامل این مجروح را تعقیب کرده و قبل از رسیدن او به بیمارستان، خودرو حامل او را متوقف کرده و به طرز فجیعی او و برادرش را به قبل رساندند، و سپس جسدش را مثله کردند.

 

به تازگی تصویری منتشر شده است که شهید العلیاوی را در هنگام نجات دادن یک کودک عراقی از دست عناصر داعش در شهر موصل نشان می‌دهد.
 
مطالب مرتبط

شهید احمد مهنا

شهید احمد مهنا

شهید احمد مُهنّا در سال 1995 متولد شد و در منطقه ابوغریب در غرب بغداد زندگی می‌کرد. در سال 2005 به دلیل ناامنی منطقه ابوغریب و حضور عناصر بعث، محل زندگی‌اش را تغییر داد و به همراه خانواده به محله شعله در بغداد آمده و در کانکس زندگی می‌کرد، او به عکاسی و ورزش بسیار علاقه‌مند بود.

|

نظرات کاربران