در حال بارگذاری ...
 
 از تاریخ
 تا تاریخ
 
حس ناامیدی در جوانان عراقی

حس ناامیدی در جوانان عراقی

وجود حکومت‌های مختلف قبل از صدام، فسادهای کلان در زمان صدام و حضور دولت‌های مختلف در پساصدام در عراق و فسادها، تبانی‌ها و اشکالات مختلفی که در آن‌ها وجود داشته، باعث شده تا عراقی‌ها نسبت به بهتر شدن اوضاع کاملا نا امید باشند. 

مردم شناسی |

 برهم صالح

 برهم صالح

برهم احمد صالح متولد شهر سلیمانیه و ۶۰ ساله است. پدرش قاضی بوده و شرایط مالی خوبی داشتند. او مسلمان و سنی و دارای دو فرزند است. همسرش دکتر سرباغ صالح، در زمینه کشاورزی کار می‌کند و فعال حقوق زنان است.

شخصیت |

کتاب «خاطرات پزشک مخصوص صدام»

کتاب «خاطرات پزشک مخصوص صدام»

علاء بشیر پزشک مخصوص صدام در کتابی، خاطرات خود را از دوران ریاست جمهوری صدام حسین گردآوری کرده است. او در این کتاب از خلقیات صدام، رفتارهای او، فساد خاندان او، فجایعی که به دست این دیکتاتور و اطرافیانش رقم خورد و اطلاعاتی از این دست صحبت می‌کند.

کتاب و ... |

 اسد حیدر

 اسد حیدر

 اسد حیدر   اسدالله حیدَر بن محمد بن عیسی به سال 1327 هجری قمری در نجف اشرف به دنیا آمد.  

مشاهیر |

 مقبره کمیل بن زیاد

 مقبره کمیل بن زیاد

میل بن زیاد نخعی یکی از یاران شجاع و با وفای امیر المومنین (علیه السلام) است که زمان امام حسن و امام حسین (علیهم السلام) را نیز درک کرده است. وی از بزرگان تابعین و از اصحاب سِرّ حضرت امیر بوده و نیز از زهاد هشتگانه معروف کوفه است. او در زمان ملازمت خود با امیر مؤمنان، احادیثی از ...

اماکن عام |

نظام بانکداری در عراق

نظام بانکداری در عراق

اولین بانک دولتی در عراق در سال ۱۹۴۷میلادی تاسیس شد و ۱۷سال بعد تمامی بانک‌ها و بیمه‌ها ملی شدند و در دهه بعد از آن، ارزش دینار افزایش یافت به طوری که هر واحد دینار عراق معادل ۴دلار آمریکا بود. قانون فعلی بانکداری عراق در ۱۹ دسامبر ۲۰۰۳میلادی منتشر شد و بانک مرکزی مستقل عراق ...

ظرفیت های اقتصادی |

خویشاوند سالاری

خویشاوند سالاری

از آنجا که وفاداری به عشیره، قبل از سایر روابط اجتماعی و حتی کسب و کار تعریف می‌شود، خویشاوندسالاری نیز در بین مردم عراق زیاد به چشم می‌خورد. ایشان حتی دوستان خود را در وهله‌ی اول از بین افراد خویشاوند خود انتخاب می‌کنند. با یک گشت کوچک در عراق، مثال های زیادی برای این مطلب ...

مردم شناسی |

شهید وسام العلیاوی

شهید وسام العلیاوی

این شهید بزرگوار از اولین کسانی بود که در برابر اشغال‌گری آمریکا در عراق در سال 2003 ایستاد. وی مهندس وزارت نفت بود، اما ترجیح داد در سال 2014 به الحشد الشعبی بپیوندد. او در همه عملیات علیه داعش شرکت داشت و در آزادسازی الکرمه، آمرلی و الحضر نقش متمایزی ایفا نمود.

مشاهیر |

خیابان المتنبی 

خیابان المتنبی 

قطعا در این دنیا هر انسانی به کسی یا یک چیز خاص بیشتر اهمیت می‌دهد و به آن علاقه‌مند است و هرچه بدان بپردازد ، علی رغم لذت وافر از این همراهی، هرگز از آن دلزده نمی‌شود و هرچه از دریای محبت آن بچشد عطش زاید‌الوصفی برایش پدید می‌آید.

اماکن عام |

مروری بر تعاملات اقتصادی عراق با دیگر کشورها

مروری بر تعاملات اقتصادی عراق با دیگر کشورها

کشور عراق به‌دلیل اهمیت سیاسی و جغرافیایی خود همواره محل رقابت قدرت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای بوده و تعاملات اقتصادی این کشور در واقع تجلی همین رقابت سنگین بین قدرت‌ها‌ است.

ظرفیت های اقتصادی |

جایگاه عشیره نزد مردم عراق

جایگاه عشیره نزد مردم عراق

عراقی‌ها ارزش زیادی برای عشیره قائلند و قبایل بزرگ، از قدرت سیاسی و اجتماعی بالایی برخوردارند. اعضای عشیره باید مسئولیت رفتار و کردار خود را بپذیرند و هر گونه خطایی باعث بی‌آبروی کل عشیره می‌شود. 

مردم شناسی |

فالح الفیاض

فالح الفیاض

فالح فیصل الفهد الفیاض سال ۱۹۵۶م در یک خانواده ثروتمند از عشیره ابوعامر در شمال شرقی عراق متولد شد. او لیسانس برق خود را  از دانشگاه موصل در سال ۱۹۷۷ دریافت نمود.  الفیاض در زمان رژیم بعثی، با عضویت در حزب الدعوه علیه صدام فعالیت می‌کرد که در آن دوران از طرف حکومت صدام به ...

شخصیت |

۱ ۲  ۳  ۴ »
۱۲ از ۴۷ نتیجه
۱ از ۴ صفحه
نتایج در هر صفحه: ۱۲۲۴۳۶۴۸۶۰